26 kwietnia 2011 r Jednodniowa wycieczka na Śnieżkę (1602 m n.p.m.)

Powrót
26 kwietnia 2011 roku po świętach Wielkanocnych wybraliśmy się jednodniową wycieczkę na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. 26 kwietnia 2011 roku po świętach Wielkanocnych wybraliśmy się jednodniową wycieczkę na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. 26 kwietnia 2011 roku po świętach Wielkanocnych wybraliśmy się jednodniową wycieczkę na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. 26 kwietnia 2011 roku po świętach Wielkanocnych wybraliśmy się jednodniową wycieczkę na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. 26 kwietnia 2011 roku po świętach Wielkanocnych wybraliśmy się jednodniową wycieczkę na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. 26 kwietnia 2011 roku po świętach Wielkanocnych wybraliśmy się jednodniową wycieczkę na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. 26 kwietnia 2011 roku po świętach Wielkanocnych wybraliśmy się jednodniową wycieczkę na Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów.

„Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry…”
- Søren Kierkegaard

26 kwietnia 2011 roku po świętach Wielkanocnych wybraliśmy się jednodniową wycieczkę na Śnieżkę (1602 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów.
Podczas naszej wędrówki trafiliśmy do schroniska – Strzecha Akademicka, które położone jest na szlaku wiodącym na Śnieżkę. Gdy dotarliśmy już na szczyt mieliśmy czas na odpoczynek oraz modlitwę w kapliczce św. Wawrzyńca. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w schronisku Samotnia, które znajduje się w Dolinie Małego Stawu.
Nie można także pominąć charakterystycznych elementów karkonoskiego krajobrazu. Są to malownicze formy skalne, np. Pielgrzymy będące skałami granitowymi.
Mimo niekorzystnych warunków pogodowych panujących w górach szczęśliwie dotarliśmy do domu.